CVČ Snina

Aktuality

Letný mix v CVČ

Po vydarených „túlavých topánkach“ nasledoval v CVČ ďalší skvelý táborový týždeň. Pre účastníkov tohto denného tábora sme v týždni od 12. 7. – 16.7.2021 namixovali pestrú zmes zaujímavých aktivít rôzneho charakteru. Začali sme hneď dynamicky – športom. Netradičné, zábavné športové disciplíny dostali každého, napokon, pohybové aktivity sa s tými ďalšími prelínali počas celého týždňa. Od športu sme si odskočili aj k výtvarnému umeniu. Dievčatá a chlapci si vyskúšali maľbu na textil, pripomenuli si tiež, ako sa maľuje a tvorí pomocou temperových a vodových farieb, čoho výsledkom bolo naše krásne SLNIEČKOVO.

Jedným z nezabudnuteľných zážitkov tohto turnusu je určite celodenný výlet do obce Topoľa, kde nás na svojom hospodárskom dvore privítali manželia Jaro a Ivana Lechanovi z OZ KOŠIAR. Vďaka nim sme sa tak trochu vrátili v čase. Pútavé rozprávanie o tom, ako to kedysi vyzeralo na gazdovskom dvore, čo všetko predchádzalo tomu, kým sa na stôl dostal voňavý chlebík, ako sa z hliny vyrábali džbány, taniere a veľa iných zaujímavostí o tradičných remeslách našich predkov deti celkom „pohltilo“ a veľmi sa tešili, že si niektoré úkony budú môcť aj vyskúšať. Aj sa tak stalo. Hádam najviac sa tešili z vlastnoručne pripraveného a v hlinenej peci upečeného chleba (samozrejme, za asistencie Jara). Bol veľmi, veľmi chutný. Deti tiež zaujala práca s hlinou. V malej dielničke si vlastnoručne vyrobili celkom zaujímavé kúsky. Nechýbala opekačka. K špekáčikom nám domáci ponúkli aj ovčí syr, zeleninový šalát a domáce pečené pirohy – neskutočná mňamka 😊 Ešte raz veľké ĎAKUJEME, Jaro a Ivana, za super deň v Topoli.

V týchto nesmierne horúcich letných dňoch určite dobre padlo osvieženie v Thermalparku na Zemplínskej šírave. Tamojší Vodný svet dáva priestor na plávanie a vyšantenie sa vo vnútorných a vonkajších bazénoch, čo naplno využili aj naše deti.
Súčasťou tábora boli tiež obľúbené zábavno-súťažné hry, a to Pevnosť Boyard a táborové Vylomeniny. Ako malú oddychovku sme si na záver turnusu dopriali kino a sľúbenú zmrzlinu.

Taak… a ďalší krásny týždeň za nami. Na základe ohlasov samotných detí a ich rodičov môžeme skonštatovať, že to bol skvelý týždeň, kde nuda nemala šancu. Skvelý bol aj vďaka samotným účastníkom. Tentokrát sa tu stretla naozaj výborná partia detí vo veku od 6 do 12 rokov. Ako spomienku na tento denný tábor si od nás odniesli, okrem zážitkov a nových kamarátov, aj malé praktické darčeky.

POZOR! My ešte nekončíme. Hneď začiatkom augusta nás čakajú ďalšie dva, veríme, že nemenej úspešné denné tábory. Už teraz sa tešíme…😊