CVČ Snina

Aktuality

☀️ Letný mix úspešne za nami ☀️

1. turnus denného tábora CVČ LETNÝ MIX je úspešne za nami. Boli to 4 krásne dni nabité rôznymi aktivitami, tematicky rozdelenými na jednotlivé dni.

Odštartovali sme to športovo, a to doslova. Deň pohybu (pondelok) sa niesol v zamení netradičných športových súťaží a hier tak v telocvični, ako aj v areáli CVČ.

Streda patrila čarovným ručičkám v tvorivých dielňach. S témou Motýli svet sa veľmi pekne popasovali všetci „táboristi“, príjemným prekvapením boli aj chlapci, ktorých to zjavne bavilo a vytvorili zaujímavé kombinácie.

K letu patrí nepochybne voda, kúpaliská. Zaplávať si a tak trochu aj zašantiť si vo vode sme si zašli do Svidníka do areálu Aquaruthenia. Cestou domov sme sa zastavili v Parku zvierat v Stropkove, kde deti najviac zaujali najmä exotickejšie druhy zvierat.

No a záverečný deň, „Eko deň v Poloninách“, to bol deň strávený v obci Osadné. Ukázalo sa, že to bol dobrý nápad. Dopoludnia skvelá Lesná pedagogika s Ing. Monikou Mikuláškovou, kde si deti zábavnou formou overili svoje vedomosti o lese, jeho faune a flóre, niečo nové sa aj naučili. Naše kroky viedli ďalej do krypty vojakov z 1. svetovej vojny, zaujímavé pre deti boli tiež exponáty v mini múzeu v Krčme u Borisa, o histórii ktorých zaujímavo porozprával samotný krčmár. Farmár Marián Potocký nás privítal na svojej malej Kozej farmičke. Prehliadka farmičky bola spojená s ochutnávkou čerstvého kozieho bio syra. Nechýbala sľúbená opekačka a samotné vyhodnotenie tábora.

Skvelý deň, skvelé deti a dovolím si tvrdiť, že aj skvelý celý tábor. My však nekončíme. Momentálne u nás beží 2. turnus DLT Veselé leto a vyzerá to tak, že sa s niektorými deťmi uvidíme aj v augustových turnusoch. Tešíme sa na vás!

Viac fotiek nájdete na našom Facebooku.