Školské Majstrovstvá okresu Snina v šachu ZŠ 2018/2019

V utorok 23. októbra prebehli v Snine Školské majstrovstvá okresu v šachu ZŠ 2018/2019. V spolupráci s CVČ Snina ich organizovala nezisková organizácia Šachy Reinter, n. o.

V sále Domu kultúry zasadlo k šachovniciam vyše sedemdesiat účastníkov, aby sa pobili o miestenky na krajské kolo tejto postupovej školskej súťaže. Hrali sa dva oddelené turnaje, zvlášť žiaci a zvlášť žiačky, na 7 súťažných kôl švajčiarskym systémom a tempom 2 x 15 minút. Turnaja žiakov sa zúčastnilo 47 žiakov a žiačky súťažili v počte 25 účastníčok. Čo je zatiaľ najvyšší počet účastníkov z doteraz odohraných okresných kôl v Prešovskom kraji.

V turnaji žiakov jasne dominoval Michal Valko, žiak CZŠ Belá nad Cirochou a juniorský reprezentant regiónu v šachu. Vicemajstrom okresu sa stal Michal Ján Marcinko z Gymnázia a na bronzovej priečke sa umiestnil Sebastián Štutika (CZŠ Belá nad Cirochou). Medzi žiačkami si titul Majsterky okresu vybojovala Viktória Šmajdová (ZŠ Študentská). Vicemajsterkou sa stala Daniela Leňková (Gymnázium Snina) a treticu postupujúcich uzatvárala Daniela Dudášová zo ZŠ Študentskej v Snine.

Všetkým oceneným gratulujeme k získaným oceneniam a držíme im palce na krajskom kole. Veríme, že dobre obstoja aj na krajskej úrovni. Taktiež ďakujeme všetkým účastníkom, ktorí strávili celé utorkové dopoludnie šachom a s radosťou si intenzívne precvičili mozgové závity. Veľká vďaka patrí aj vedeniu základných škôl v našom okrese a ich pedagógom, vďaka ktorým rastú deti nie len vedomostne, osobnostne, ľudsky, ale aj šachovo.

Viac info :

Výsledky turnaja žiačok

Výsledky turnaja žiakov

Fotogaléria